Niedopasowani” to niezwykle romantyczna opowieść o miłości, która niespodziewanie łączy parę ludzi pochodzących z dwóch różnych światów. Książka ta jest wynikiem współpracy dwóch pisarek – Samanthy Young znanej z takich bestsellerów jak “Żyj szybko, kochaj głęboko” czy “Wszystko, co w tobie kocham” oraz Kristen Callihan autorki “Niegrzecznego idola”.

Jak bardzo można się poświęcić dla ukochanej pracy?

Główna bohaterka powieści “Niedopasowani“, Parker Brown, to młoda kobieta, która zaraz po studiach usamodzielniła się. Znalazła pracę w swoim zawodzie, która daje jej środki na utrzymanie i ogromną satysfakcję. Zatrudniła ją firma zajmująca się odnawialnymi źródłami energii. Parker żywo interesuje się ekologią, jeździ wszędzie na rowerze i analizuje każdy aspekt swojego życia, tak by jej decyzje nie miały negatywnego wpływu na globalne ocieplenie.

Z początku wydaje jej się, że trafiła w środowisko ludzi myślących podobnie do siebie, którzy są postępowi i ważne jest dla niech coś więcej niż osobiste korzyści. Niezbyt delikatny kolega z pracy uświadomił jej jednak, że być może szef nie przedłuży jej umowy. Jako biznesmen, który wylądował w branży odnawialnych źródeł energii głównie ze względu na dofinansowania rządowe, żądze zysków oraz prestiż, ma bardzo zacofane poglądy. Wtrąca się w sprawy prywatne swoich podwładnych i przedłuża umowę tylko tym, którzy posiadają ustabilizowane życie osobiste.

Dlatego Parker mimo swojej bogatej wiedzy i pasji do pracy musi znaleźć chłopaka na niby, który poudawałby zakochanego w niej narzeczonego na najbliższych spotkaniach z szefem i imprezach firmowych. Postanawia więc wynająć kogoś, kto za pieniądze gotów byłby pokazać się z nią w kilku eleganckich miejscach.

Nietypowy układ

Ku jej wielkiemu zdziwieniu zamiast wynajętego chłopaka na uroczystej kolacji z szefem zjawia się odziany w jeansy i bluzę były bokser wagi ciężkiej. Okazuje się, że jest on bratem faceta, z którym była wcześniej umówiona. Początkowo przystojny nieznajomy naskakuje na nią, jednak kiedy poznaje szczegóły umowy, postanawia sam skorzystać z oferty bycia mężczyzną do towarzystwa. Okazuje się, że Rhys Morgan to znana wszystkim postać, szybko więc udaje mu się podbić serce szefa Parker. Czy piękna, młoda dziewczyna i były bokser mogą długo udawać uczucia nie zakochując się w sobie?

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com